Ukrajina môže Poliakov naučiť bojovať proti Rusom, tvrdí Porošenko | Topky.sk

Pondelok, 27. máj 2019. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Ukrajina môže Poliakov naučiť bojovať proti Rusom, tvrdí Porošenko

Petro Porošenko
Petro Porošenko
Zdroj: TASR/Mikhail Palinchak, Presidential Press Service via AP
07.12.2018 11:15

KYJEV - Ukrajinská armáda je pripravená zdieľať s poľskými ozbrojenými silami svoje skúsenosti z vedenia vojny proti Rusku, ktoré získala počas bojov na východnej Ukrajine. V rozhovore pre poľskú televíznu stanicu TVN24 to uviedol ukrajinský prezident Petro Porošenko. Informovala o tom v piatok agentúra Ukrinform.


"Poľské ozbrojené sily môžu získať okamžitý prístup k našim skúsenostiam nadobudnutým počas bojov s Ruskom", povedal Porošenko a dodal, že ukrajinskí dôstojníci "sa radi podelia so svojimi znalosťami a skúsenosťami s poľskými priateľmi a partnermi". Ukrajinský prezident v tomto kontexte uviedol, že podobná spolupráca by mohla posilniť Poľsko, čo je aj v záujmoch Ukrajiny, pretože tá vníma Varšavu ako partnera a spojenca.

Porošenko sa taktiež poďakoval Poľsku za pomoc, ktorú Ukrajine poskytovalo za uplynulých päť rokov najmä v oblasti decentralizácie, vzdelávania, deregulácie a zlepšovania investičného prostredia. Jednoznačne by však podľa svojich slov uvítal prehĺbenie spolupráce práve vo sfére vojenstva. Aj napriek pretrvávajúcim kontroverziám v súvislosti s poľsko-ukrajinskými konfliktami v prvej polovici 20. storočia je dnes Poľsko hlasným podporovateľom integrácie Ukrajiny do EÚ a NATO.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články