Viac než hodinové rokovanie prinieslo úspech: Komunisti potešili Babiša | Topky.sk

Utorok, 21. máj 2019. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

Viac než hodinové rokovanie prinieslo úspech: Komunisti potešili Babiša

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek, file
20.11.2018 17:20

PRAHA - Komunistická strana Čiech a Moravy (KSČM) podporí vládu na čele s premiérom Andrejom Babišom. Informovala o tom v utorok spravodajská televízia ČT24 s odvolaním sa na vyhlásenie predsedu KSČM Vojtěcha Filipa.


Premiér Babiš s vedením KSČM rokoval viac ako hodinu o súčasnej politickej kríze, ktorú minulý týždeň vyvolala reportáž serveru Seznam Zprávy o kauze farmy Čapí hnízdo a premiérovom synovi Andrejovi Babišovi mladšom. Pri príchode s novinármi nehovoril, pri odchode sa im vyhol.

"Výkonný výbor celkom jednoznačne schválil návrh, aby KSČM bola proti vysloveniu nedôvery vláde a odporučil poslaneckému klubu, aby hlasoval jednotne," povedal Filip. Členovia KSČM podľa neho "neveria umelej mediálnej kauze" a pri svojom rozhodovaní o ďalšej podpore hodnotili hlavne plnenie dohody o tolerancii vlády ANO a KSČM.

Pred piatkovým hlasovaním o nedôvere Babišovej vláde v dolnej komore českého parlamentu je KSČM jedným z jazýčkov na váhach; svojimi hlasmi totiž umožnila vznik menšinového kabinetu Babišovho hnutia ANO a ČSSD.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články