V Kamerune zabili amerického misionára: Osudný výstrel, zanechal po sebe manželku a osem detí | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

V Kamerune zabili amerického misionára: Osudný výstrel, zanechal po sebe manželku a osem detí

Charles Truman Wesco s manželkou.
Charles Truman Wesco s manželkou.
Zdroj: SITA/Don Williams via AP
31.10.2018 21:20

YAOUNDÉ - O zastrelení amerického misionára v africkom štáte Kamerun informovala v stredu tlačová agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie oficiálne zdroje.


Štyridsaťštyriročný duchovný Charles Truman Wesco, ktorý sa s manželkou a ôsmimi deťmi takmer dva týždne zdržiaval na severozápade Kamerunu, prišiel v utorok o život zrejme po tom, keď sa ocitol pri návrate domov uprostred ozbrojených zrážok vládnych síl a protivládnych separatistov. Na následky zranení skonal po prevoze do nemocnice.

V Kamerune zabili amerického
Zdroj: SITA/Don Williams via AP

Osudný výstrel prerazil predné sklo vozidla, ktorým cestoval nešťastník v spoločnosti vodiča a syna. Pri prestrelke prišli o život štyria separatisti a boli zranení viacerí z ich spolubojovníkov, jeden vojak vládnych síl a jeden študent utrpeli zranenia.

Kamerunský minister obrany Joseph Beti Assomo hovoril v tejto súvislosti o teroristickej pasci a oznámil, že sa začalo vyšetrovanie incidentu. Súčasne vyzval na zvýšenú opatrnosť všetkých cudzincov v krajine.

Boje medzi znepriatelenými stranami si v Kamerune vyžiadali v marci život Tunisana a jeho spolupracovníka, v apríli úmrtie Gabončana a Nigérijčana, ktorých spoločne s troma neskôr oslobodenými kolegami uniesli ozbrojenci, a v júli život duchovného z Ghany. V apríli prišla z Kamerunu aj správa o oslobodení 18 unesených vrátane 12 turistov z Európy. Vlani si násilie v tejto africkej krajine vyžiadalo rádovo stovky obetí.


Galéria

Charles Truman Wesco s

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články