V Nemecku udrela silná víchrica: Doprava kolabuje, ženu v kempingu usmrtil padajúci strom | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

V Nemecku udrela silná víchrica: Doprava kolabuje, ženu v kempingu usmrtil padajúci strom

Zdroj: TASR/DPA
24.09.2018 05:42

BERLÍN - Územie Nemecka zasiahla v nedeľu neskoro večer po niekoľkých mesiacoch sucha búrka, ktorá si vyžiadala najmenej jeden ľudský život a prerušenie dopravy v mnohých kútoch krajiny. Búrka s prezývkou Fabienne postihla najmä južnú a západnú časť Nemecka, informuje agentúra DPA.


V Nemecku udrela silná
Zdroj: TASR/DPA

Varovania úradov prišli približne o pol ôsmej večer na gastronomickom podujatí Oktoberfest, kde milovníkom piva po tom, ako sa zdvihol vietor, odporučili, aby sa premiestnili pod prístrešia. Mnohí však upozornenia ignorovali alebo odchádzali domov pešo. Desaťtisíce domácností zostali bez elektrického prúdu, pretože padajúce konáre poškodili vedenie.

Následkom prírodného živlu došlo aj k narušeniu dopravy. Stáť zostalo niekoľko medzinárodných nočných vlakových spojov. Letisko vo Frankfurte nad Mohanom muselo medzi šiestou a ôsmou hodinou večer pre silný vietor zrušiť desiatky letov.

V Nemecku udrela silná
Zdroj: TASR/DPA

Mnohé cesty sa stali vzhľadom na zrážky neprejazdnými alebo nebezpečnými. Búrka Fabienne tiež poškodila strechy viacerých domov. Úrady dosiaľ hlásila iba jedinú obeť - staršia žena zomrela v kempingu pri meste Bamberg po tom, ako na ňu spadol strom.

Okrem toho strom vyvrátený orkánom v Epfenbachu na juhozápade Nemecka spadol v nedeľu večer na automobil a zranil v ňom štvorročného chlapca, ktorý je v ohrození života. Utrpel vážne poranenia hlavy a do nemocnice ho prepravil vrtuľník. Ďalší traja členovia rodiny podľa polície neutrpeli žiadne zranenia.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, ČTK
VIDEO: YouTube/Der Tobi Sturmjagd/WetterOnline

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články