Pán Zeman, toto ste už naozaj prepískli: Nehorázny útok prezidenta na novinársku obec | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Pán Zeman, toto ste už naozaj prepískli: Nehorázny útok prezidenta na novinársku obec

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
29.08.2018 20:50

PRAHA - Český prezident Miloš Zeman v stredu opäť slovne zaútočil na novinárov. Vyjadril sa s dešpektom o ich inteligencii a vyslovil ľútosť nad tým, že sa ich ešte nepodarilo "vyhubiť". Prezidentovo vyjadrenie odznelo počas stretnutia s veľvyslancami na Pražskom hrade, informoval server iDNES.cz, ktorý pripomenul, že Zeman má k žurnalistom dlhodobo pohŕdavý vzťah.


"Som presvedčený, že inteligencia českých novinárov je niekedy na úrovni dronta nelietavého (po česky: blboun nejapný), čo bol tvor žijúci na Madagaskare, ale bol právom vyhubený. Českých novinárov sa zatiaľ vyhubiť nepodarilo," zakončil Zeman svoj prejav k ambasádorom, v ktorom okrem iného ocenil pôsobenie českých vojakov v Afganistane. České médiá si všimli, že si hlava štátu zrejme splietla ostrov, na ktorom spomínaný nelietavý vták v minulosti žil. V skutočnosti nešlo o Madagaskar ale o Maurícius.

Podľa servera iDNES.cz sa Zeman vyjadruje na adresu novinárov často a vôbec nie v rukavičkách. Vo svojom prvom inauguračnom prejave v roku 2013 napríklad označil podstatnú časť českých médií za "ostrov negatívnej deviácie", ktorý sa zameriava na vymývanie mozgov a manipuláciu s verejnou mienkou. Vlani v máji pri stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom dokonca vyhlásil, že novinárov je príliš mnoho a treba ich likvidovať. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články