Odsúdeniahodné konanie pravicových extrémistov: Hon na cudzincov nie je riešením | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Odsúdeniahodné konanie pravicových extrémistov: Hon na cudzincov nie je riešením

Polícia po útoku v meste Chemnitz
Polícia po útoku v meste Chemnitz
Zdroj: SITA/AP
27.08.2018 15:35

CHEMNITZ- Nemecká vláda v pondelok dôrazne odsúdila správanie "pravicových extrémistov", ktorí sa v nedeľu zhromaždili v meste Chemnitz a podnikali tam "hon na cudzincov". Ako poznamenala agentúra DPA, "spontánne protesty" boli reakciou na zabitie 35-ročného Nemca po potýčke "s niekoľkými ľuďmi rôznych národností" v noci na nedeľu. Dvaja ďalší Nemci utrpeli zranenia.


"To, čo bolo včera zaznamenané v častiach mesta Chemnitz, a bolo to zaznamenané aj na videu, nemá v našom ústavnom štáte miesto," uviedol hovorca vlády Steffen Seibert - niekoľko hodín predtým, ako sa vo východonemeckom meste Chemnitz v spolkovej krajine Sasko uskutoční ďalší protest ultrapravice.

Na nedeľňajšom proteste sa zúčastnilo približne 800 ľudí. Podľa miestnych médií demonštranti vykrikovali slogany, v ktorých sa vyhrážali migrantom. Na videozázname zverejnenom na sociálnych sieťach vidno demonštrantov, ktorí útočia na ulici na migrantov a iných ľudí s nenemeckým výzorom. Polícia však zatiaľ autentickosť videa nepotvrdila.

V súvislosti so zabitím Nemca, pri ktorom bol údajne použitý nôž, polícia zadržala dvoch mužov vo veku 22 a 23 rokov. Ich národnosť nezverejnila odvolávajúc sa na skutočnosť, že vyšetrovanie je stále na začiatku.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články