Taliban opäť útočil: Vystrelil rakety na Kábul v čase prejavu prezidenta, rozpútali sa boje | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Taliban opäť útočil: Vystrelil rakety na Kábul v čase prejavu prezidenta, rozpútali sa boje

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Mohammad Anwar Danishyar
21.08.2018 09:00

KÁBUL - Špeciálne jednotky afganskej polície bojovali v utorok s ozbrojencami z radikálneho hnutia Taliban, ktorí sa po vystrelení najmenej desiatich rakiet na diplomatickú štvrť metropoly Kábul ukryli v jednej budove v hlavnom meste. Informuje o tom agentúry AP a DPA.


Podľa polície sa v tomto objekte vo východnej časti Kábulu ukrývalo najmenej šesť militantov. Bezpečnostné zložky následne na budovu zaútočili streľbou z vojenských vrtuľníkov. Svedkovia uviedli, že z miesta sa sporadicky ozývala streľba. K raketovému útoku na diplomatickú štvrť došlo počas prejavu afganského prezidenta Ašrafa Ghaního pri príležitosti sviatku íd al-adhá, ktorý si dnes moslimovia pripomínajú. Niekoľko rakiet dopadlo do blízkosti prezidentského paláca, amerického veľvyslanectva a budov NATO.

Afganské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že zranenia utrpeli najmenej dvaja ľudia. Zvuk vybuchujúcich rakiet bolo počuť aj v naživo vysielanom prejave prezidenta Ghaního, ktorý následne svoje posolstvo prerušil a povedal: "Ak si myslia, že raketový útok Afgancov zastraší, mýlia sa."

Povstalci hnutia Taliban odmietli Ghaního ponuku na trojmesačné prímerie a ohlásili pokračovanie útokov proti afganskej vláde a jej zahraničným spojencom. "Sú tu skupiny, ktoré pokračujú v násilí, vystreľovaním rakiet však nemôžu zastaviť pokrok afganského ľudu," povedal Ghaní v reakcii na najnovšie útoky.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články