Haló, toto je moje miesto: Hádka dvoch turisitiek nemá obdobu, ozaj detinský dôvod sporu | Topky.sk

Utorok, 19. február 2019. Meniny má Vlasta, zajtra Lívia.

Haló, toto je moje miesto: Hádka dvoch turisitiek nemá obdobu, ozaj detinský dôvod sporu

Fontána di Trevi
Fontána di Trevi
Zdroj: Getty Images
10.08.2018 19:25

RÍM - Snaha urobiť si najlepšiu selfie viedla pri Fontáne di Trevi k bitke medzi dvoma turistkami. Incident sa stal v stredu večer, keď sa 19-ročná Holanďanka a 44-ročná Američanka s talianskymi koreňmi chceli vyfotiť na najlepšom mieste pri známej rímskej pamiatke.


Ani jedna z nich sa nechcela vzdať dobrého miesta, píše denník La Repubblica, a tak sa začali hádať. Ich hádka však nabrala fyzický rozmer a do bitky sa následne pridali aj ich rodinní príslušníci. Pred populárnou fontánou sa tak pobilo dovedna osem ľudí.

Bitku sa snažili ukončiť dvaja policajti, ktorým sa na chvíľu podarilo obe strany od seba odtrhnúť. "Prímerie" však netrvalo dlho a bitku nakoniec ukončil až príchod ďalších dvoch mužov zákona. Turistky, ktoré si zo škriepky odniesli modriny, obvinili z násilností.

Rím vlani oznámil tvrdé opatrenia voči zlému správaniu sa v súvislosti s fontánami. Osobám, ktoré prichytia jesť alebo "táboriť" na podstavcoch fontán, namáčať si nohy vo vode alebo dokonca v nich plávať, hrozia pokuty až do 240 eur.

Fontána di Trevi, ktorú postavil architekt Nicola Salvi a v roku 1762 dokončil Giuseppe Pannini, ročne priláka tisícky návštevníkov. Miestnych obyvateľov mimoriadne hnevajú najmä takí, ktorí napodobňujú scénu zo známeho filmu Federica Felliniho Sladký život (1960), v ktorej sa švédska herečka Anita Ekberg brodí vo fontáne, píše denník The Guardian.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články