Piatok, 27. máj 2022. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Mjanmarčana usvedčili z vraždy krajanky: Saudskoarabský kráľ odsúhlasil trest ukrižovaním

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: SITA

RIJÁD - Saudskoarabské orgány "ukrižovali" muža pochádzajúceho z Mjanmarska, ktorého usvedčili zo zavraždenia svojej krajanky a ďalších zločinov. Ide pritom o zriedkavý spôsob popravy, keď odsúdenca zvyčajne usmrtia sťatím a telo vystavia, informovala v stredu agentúra AP s odvolaním sa na správu saudskoarabskej štátnej tlačovej služby.


Poprava Mjanmarčana, identifikovaného ako Ilija Abúlkalám Džamáladdín, bola vykonaná v Mekke, posvätnom meste moslimov. Podľa zverejnených informácií tento muž vstúpil do príbytku nemenovanej ženy pochádzajúcej takisto z Mjanmarska, vystrelil zo strelnej zbrane a následne obeť ubodal na smrť.

Okrem toho mu pripisujú vykradnutie bytu zavraždenej, ako aj ďalšej domácnosti, pokus o znásilnenie a taktiež krádež strelných zbraní a streliva. Vykonanie trestu smrti v tomto prípade odsúhlasil aj saudskoarabský kráľ Salmán. Saudská Arábia, sunnitmi ovládaná monarchia, uplatňuje prísny výklad islamského práva a patrí medzi krajiny vykonávajúce najviac popráv na svete.

Viac o téme:


 

Súvisiace články

Najčítanejšie články