Museli sa zblázniť: FOTO Prvý obchod začal s predajom vianočného tovaru | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Museli sa zblázniť: FOTO Prvý obchod začal s predajom vianočného tovaru

Vianočná atmosféra v Londýne
Vianočná atmosféra v Londýne
Zdroj: TASR/AP
07.08.2018 10:59

LONDÝN - Zatiaľ čo Európa zažíva letné horúčavy, v jednom z obchodných domov v Londýne sa podarilo zamestnancom vytvoriť už teraz atmosféru pripomínajúcu Vianoce. Predaj vianočného tovaru tam začali 145 dní pred hlavným sviatkom Vianoc, pripadajúcim v Británii na 25. decembra, informovala v pondelok tlačová agentúra AP.


Obchodný dom Selfridges, prvýkrát otvorený už v roku 1909, predstavil ponuku vyše 500 vianočných výrobkov vrátane ozdôb na stromček v tvare londýnskej hodinovej veže Big Ben či tzv. snehových gúľ, predávaných takisto s londýnskymi motívmi. Vonkajšia denná teplota vzduchu pritom v Londýne presahuje 30 stupňov Celzia.

Hračkársky autobus v obchode
Zdroj: TASR/AP

Prevádzkovatelia obchodného domu uviedli, že skorý začiatok predaja vianočného tovaru vychádza z dopytu nakupujúcich, obzvlášť tých, ktorí prichádzajú zo zahraničia. Selfridges svoju ponuku vianočných výrobkov rozšíri 4. septembra, a to na takmer 3800 druhov. Témou tohtoročnej zimy je "Selfridges Rocks Christmas", čomu zodpovedajú luskáčiky pripomínajúce Elvisa Presleyho či iné ozdoby odkazujúce na Davida Bowieho

Snehová guľa v obchode
Zdroj: TASR/AP


Galéria

Vianočná atmosféra v Londýne Hračkársky autobus v obchode Snehová guľa v obchode

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články