°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Krviprelievanie na hranici s USA: Ozbrojenci v mexickom meste zabili 11 ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Matthew Hinton /The Advocate via AP
04.08.2018 06:12

CIUDAD JUÁREZ - Zatiaľ neznámi ozbrojenci zastrelili 11 ľudí v meste Ciudad Juárez na severe Mexika, pričom sa predpokladá, že ide o vybavovanie si účtov medzi zločineckými skupinami. Hovorca prokuratúry mexického štátu Chihuahua to uviedol v piatok pre tlačovú agentúru DPA.


Obete hromadnej vraždy - osem mužov a tri ženy - našli v jednom z miestnych domov. Zbrane ani drogy sa na mieste zločinu nenachádzali, povedal hovorca prokuratúry Carlos Huerta.

Podľa výpovedí svedkov mali zastrelené osoby spútané ruky a páchateľmi vraždy boli dvaja muži. Miestne médiá navyše informovali, že telá obetí niesli stopy po mučení. Ženy mali údajne vyzlečenú spodnú bielizeň. Prokuratúra však tieto informácie zatiaľ nepotvrdila.

Ciudad Juárez sa nachádza bezprostredne pri hranici so Spojenými štátmi a zaraďované je medzi mexické mestá, ktoré sú najviac postihnuté násilím.

Mexiko v súčasnosti zažíva bezpríkladnú vlnu násilia, pričom počas uplynulého roka bolo v tejto krajine zaznamenaných 29.168 trestných činov, keď došlo k usmrteniu osôb. Ďalších približne 30.000 ľudí zmizlo.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články