Chlapcov zachránených z jaskyne vysvätili: V budhistickom chráme sa z nich stali novici | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Chlapcov zachránených z jaskyne vysvätili: V budhistickom chráme sa z nich stali novici

Chlapcov zachránených z jaskyne vysvätili v budhistickom chráme
Chlapcov zachránených z jaskyne vysvätili v budhistickom chráme
Zdroj: TASR/AP Photo/Sakchai Lalit
25.07.2018 17:55

MAE SAI - Jedenástich mladých thajských futbalistov a ich trénera, ktorých začiatkom júla zachránili zo zatopenej jaskyne na severe Thajska, vysvätili v stredu v budhistickom chráme.


Z chlapcov vo veku 11-17 rokov sa po obrade stali budhistickí novici, zatiaľ čo ich 25-ročný tréner sa stal budhistickým mníchom. Ceremónie sa nezúčastnil jeden ďalší zachránený chlapec, ktorý je kresťanského vyznania. Tí zvyšní sa na vysvätenie začali pripravovať už v utorok obradmi, v rámci ktorých im napríklad oholili hlavy.

Obrady sa konali v budhistickom chráme v severothajskej provincii Čiang Rai, v ktorom chlapci zostanú ešte vyše týždňa. Mnoho mužov budhistického vierovyznania sa zvykne v istom momente svojho života nechať vysvätiť a strávi istý čas v kláštore. Hlavným dôvodom, prečo sa mladí futbalisti pre takéto gesto momentálne rozhodli, je prejav vďačnosti bývalému potápačovi elitnej jednotky SEAL thajských námorných síl, ktorý pri ich záchrane prišiel o život, priblížila agentúra AP.

Dvanásť mladých futbalistov spolu so svojím trénerom navštívili jaskyňu Tcham Luang po futbalovom tréningu 23. júna. Po náhlej povodni, ktorá zablokovala východ, tam zostali uviaznutí vyše dvoch týždňov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články