Streda, 21. apríl 2021. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

Bývalý šéf moskovskej správy ruskej obdoby FBI má problém: Na krku má podozrenia z korupcie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
18.07.2018 10:25

MOSKVA - Moskovský súd vzal do väzby bývalého predsedu miestnej správy Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (SK RF) Alexandra Drymanova, ktorý bol zadržaný pre podozrenie z korupcie. Informovala o tom v stredu agentúra Interfax.


Drymanov zostane vo väzbe do 12. septembra. Jeho advokát medzičasom oznámil, že jeho mandant sa proti verdiktu súdu odvolá. Súdne pojednávanie s Drymanovom sa konalo s vylúčením verejnosti. Interfax však s odvolaním sa na svoje zdroje informoval, že Drymanov je obvinený z prijatia úplatkov v najmenej dvoch prípadoch. Šlo pritom o "veľké a veľmi veľké sumy peňazí", ktoré dostal ako odmenu za to, že dosiahol prepustenie vplyvného člena zločineckej skupiny z vyšetrovacej väzby a zmenu jeho obvinenia tak, aby na súde dostal miernejší trest.

Podľa Interfaxu bol generál Drymanov zadržaný v utorok vo svojom bydlisku agentmi Federálnej bezpečnostnej služby. Vzhľadom na to, že je na dôchodku, na začatie trestného konania voči nemu nebol potrebný súhlas šéfa SK RF.

Drymanov je okrem toho podozrivý, že od svojho bývalého podriadeného Denisa Nikandrova prijal úplatok v prepočte 9850 eur, aby presadil jeho povýšenie do funkcie prvého námestníka šéfa moskovskej správy SK RF. Samotný Drymanov považuje svoje uväznenie a obvinenie za dôsledok sprisahania.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie je hlavný vyšetrovací úrad v Rusku, ktorý nahradil Vyšetrovací výbor generálneho prokurátora Ruskej federácie a je podriadený priamo ruskému prezidentovi. Niekedy býva označovaný za obdobu amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články