Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Korupčná kauza opäť na súde: Súd bývalého architekta mesta Martin do väzby nezobral

Robert Dúbravec
Robert Dúbravec
Zdroj: Facebook/Robert Dúbravec
03.07.2018 15:33

BRATISLAVA - Trojčlenný senát Najvyššieho súdu (NS) SR v utorok na svojom verejnom zasadnutí nezobral bývalého hlavného architekta mesta Martin Róberta Dúbravca v korupčnej kauze do väzby. NS SR tak nevyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči rozhodnutiu prvostupňového súdu.


Prokurátor ÚŠP navrhoval takzvanú kolúznu väzbu, teda, aby nedošlo k ovplyvňovaniu svedkov. Podľa súdu však dôvody na väzobné stíhanie neboli. Do väzby senát NS SR v utorok nezobral ani ďalšieho spoluobvineného.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, prepustil vo štvrtok (28.6.) zo zadržania bývalého hlavného architekta mesta Martin Róberta Dúbravca. Do väzby nezobral ani ďalšiu obvinenú osobu. Potvrdila to vtedy hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Prokurátor ÚŠP podal voči rozhodnutiu sťažnosť.

Obaja muži sú vyšetrovateľom protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry obvinení zo zločinov prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Ako informoval minulý týždeň hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, vyšetrovateľ obvinil dve osoby a jednu firmu z korupcie a prania špinavých peňazí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články