Po búrkach v Rakúsku hlásia jednu obeť: Na muža v Grazi spadol strom | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Po búrkach v Rakúsku hlásia jednu obeť: Na muža v Grazi spadol strom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Probst
13.06.2018 09:40

GRAZ - Život jedného človeka si vyžiadalo nepriaznivé počasie, ktoré v utorok večer zasiahlo územie Rakúska. Informuje o tom agentúra DPA.


Muž zahynul, keď ho v mestskom parku v Grazi trafil padajúci strom, uviedli hasiči. Miestne úrady po incidente park uzavreli. Silný vietor vyvracal stromy, ktoré padali aj na električkové a trolejové vedenia a ochromili dopravu.

Bez elektriny zostalo v dôsledku búrok v Štajersku zhruba 14.000 domácností. Trafostanice museli dočasne vypnúť, u niektorých zaznamenali výpadky. V regióne Salzkammergut blízko Salzburgu nafilmoval jeden hasič na svoj mobilný telefón malé tornádo, píše DPA.

V mnohých oblastiach došlo v dôsledku búrok aj k povodniam a zaplaveniu domov. V okrese Neunkirchen pri Viedni vydali v dôsledku nepriaznivého počasia varovanie pred katastrofou.

V Nemecku muža strhla rozvodnená rieka

Jednu obeť si vyžiadali silné búrky, ktoré v utorok opätovne zasiahli juh Nemecka, informuje agentúra DPA. Nepriaznivým počasím boli najviac postihnuté oblasti Dolného a Horného Bavorska. V meste Garmisch-Partenkirchen strhol prúd rozvodnenej rieky Partnach 52-ročného muža, ktorý pritom zahynul. Polícia po ňom následne niekoľko hodín pátrala.

Vyčíňanie počasia v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko spôsobilo zaplavenie ulíc i domov. V obci Waldachtal zaplavilo supermarket, pričom upratovacie práce budú podľa miestnych hasičov trvať ešte niekoľko dní. Meteorológova očakávajú silný dážď v tejto oblasti aj v priebehu stredy.

Dolnom Bavorsku boli hasiči v nasadení v priebehu celej noci z utorka na stredu, píše DPA. V súvislosti s počasím mali dovedna 60 zásahov. Voda zaplavila aj cesty, ktoré museli dočasne uzavrieť. Voda zatopila pivnice, unášala autá a vyvracala stromy. Najhoršie postihnuté bolo mesto a okres Landshut, ako aj oblasť Bavorského lesa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články