Vlakové nešťastie v Taliansku: Desivé FOTO po zrážke, dvaja mŕtvi, 18 zranených | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Vlakové nešťastie v Taliansku: Desivé FOTO po zrážke, dvaja mŕtvi, 18 zranených

Zrážka vlaku s kamiónom
Zrážka vlaku s kamiónom
Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni
24.05.2018 09:10

TURÍN - Regionálny vlak vrazil v stredu neskoro večer do kamiónu s veľkým návesom uviaznutého na koľajach pri severotalianskom meste Turín, pri nehode zahynuli najmenej dvaja ľudia a ďalších 18 osôb utrpelo zranenia. Vo štvrtok o tom informovali miestne úrady.


Talianska tlačová agentúra ANSA uviedla, že prvý prišiel o život rušňovodič vlaku, ktorý o 23.20 h SELČ prudko narazil do kamióna neďaleko mesta Caluso. Vlak smeroval z Turína, odkiaľ vyrazil o 22.30 h SELČ, na predmestie Ivrea. Neskôr po prevoze vrtuľníkom do nemocnice zomrel jeden z dvoch kriticky zranených ľudí.

Zrážka vlaku s kamiónom
Zdroj: SITA/AP/Torino Today

Jednou z menej vážne zranených osôb bol údajne člen posádky vlaku, pričom ostatní boli pasažieri. V správe zasahujúcich sanitiek sa uvádzalo, že celkovo utrpelo zranenia 18 ľudí a väčšina z nich nebola kritická.

Vodič kamióna vyviazol z nehody bez ujmy na zdraví, dodala tlačová agentúra AP. Vozidlo s litovskou poznávacou značkou smerovalo do veľkoskladu neďaleko odtiaľ, napísala ANSA. Náklad kamiónu nie je zatiaľ známy.

Zrážka vlaku s kamiónom
Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Regionálna železničná spoločnosť RFI uviedla, že železničné závory sa pred priblížením vlaku správne a včas spustili, ale nákladné vozidlo z neznámych dôvodov závory prerazilo a zastalo na koľajach. Pri náraze sa vykoľajili tri vozne vlaku.

Mladá žena, ktorá si pri nehode zlomila nohu, pre agentúru ANSA povedala, že mala pocit, akoby ju niečo odzadu tlačilo, potom spadla. Iná cestujúca, ktorá v správe nebola identifikovaná, mala podľa svojich slov strach, že zomrie, a scénu opísala ako strašnú. Záchranári prehľadávali vrak vlaku, aby zistili, či v ňom nie sú uviaznutí cestujúci.

Zrážka vlaku s kamiónom
Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni


Galéria

Zrážka vlaku s kamiónom Zrážka vlaku s kamiónom Zrážka vlaku s kamiónom Zrážka vlaku s kamiónom Zrážka vlaku s kamiónom Zrážka vlaku s kamiónom Zrážka vlaku s kamiónom Zrážka vlaku s kamiónom

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP/Antonio Calanni, Torino Today

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články