Zasahovali Rusi do amerických volieb? Právnička Veseľnická vypovedala pred vyšetrovateľmi | Topky.sk

Štvrtok, 27. jún 2019. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Zasahovali Rusi do amerických volieb? Právnička Veseľnická vypovedala pred vyšetrovateľmi

Donald Trump porazil v prezidentských voľbách Hillary Clintonovú
Donald Trump porazil v prezidentských voľbách Hillary Clintonovú
Zdroj: SITA/AP
21.04.2018 20:15

MOSKVA - Ruská právnička Nataľja Veseľnická nedávno vypovedala pred skupinou amerických senátorov, ktorí vyšetrujú podozrenia zo zasahovania Moskvy do prezidentských volieb v USA v roku 2016. Informovala o tom v sobotu agentúra Interfax s odvolaním sa na vyjadrenie samotnej právničky.


Neverejné stretnutie so senátormi sa podľa nej uskutočnilo 26. marca tohto roku v nemeckej metropole Berlín. "Vyšetrovatelia sa zaujímali o otázky súvisiace s mojimi kontaktmi s predstaviteľmi zo Spojených štátov," povedala Veseľnická. Podľa informácií americkej televízie ABC News sa vypočúvanie konalo v jednom z berlínskych hotelov a trvalo približne tri hodiny. Otázky sa týkali údajných ruských kontaktov s osobami z okolia vtedajšieho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa pred voľbami v roku 2016. 

Nataľja Veseľnická sa v júni 2016 v newyorskom mrakodrape Trump Tower zišla s Donaldom Trumpom mladším. So stretnutím sa spájajú podozrenia, že jeho cieľom bolo získanie kompromitujúcich informácií o Trumpovej volebnej súperke Hillary Clintonovej, ktorými mala údajne disponovať Veseľnická.  

Táto moskovská právnička to však počas marcového stretnutia s členmi výboru amerického Senátu pre tajné služby poprela. Zdôraznila, že s Trumpom mladším sa stretla súkromne v súvislosti so svojou právnickou činnosťou a nehovorila s ním o Clintonovej ani o prezidentských voľbách. 

So stretnutím s americkými senátormi súhlasila Veseľnická pod podmienkou, že sa bude konať mimo územia USA. Predstavitelia senátneho výboru pre tajné služby odmietli správy o berlínskom stretnutí s Veseľnickou komentovať. Právnička dlhodobo popiera, že by mala kontakty na ruskú vládu. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články