Husársky kúsok talianskej polície: Chytili bossa Ndranghety, VIDEO takto ho po rokoch dolapili | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Husársky kúsok talianskej polície: Chytili bossa Ndranghety, VIDEO takto ho po rokoch dolapili

Pelleho zadržali v dome v mestečku Condofuri.
Pelleho zadržali v dome v mestečku Condofuri.
Zdroj: YouTube/Polizia di Stato
06.04.2018 14:36

RÍM - Talianska polícia zatkla hľadaného popredného šéfa kalábrijskej zločineckej organizácie 'Ndrangheta Giuseppeho Pelleho. Zadržali ho v noci na piatok v jeho domovskej Kalábrii, informovala agentúra DPA.


Vadalove nadštandardné vzťahy s colníkmi a policajtmi: Šokujúce informácie zo súdnych dokumentov

Talianska polícia objavila 57-ročného Pelleho v dome v mestečku Condofuri, ktoré leží v odľahlej hornatej oblasti na juhu Kalábrie. Pred políciou unikal od roku 2016.

"Toto zatknutie má mimoriadne veľký význam, pretože Pelle patril medzi tých, ktorý v rámci 'Ndranghety prijímali strategické rozhodnutia," vyhlásil prokurátor Gaetano Paci, ktorý sa špecializuje na boj proti mafii. 

Husársky kúsok talianskej polície:
Zdroj: YouTube/Polizia di Stato

Guiseppe Pelle si má v Taliansku odpykať trest v trvaní dvoch rokov a päť mesiacov za členstvo v mafiánskej organizácii a pokus o vydieranie. Okrem toho naň vydali zatykač za iné zločiny súvisiace s činnosťou mafie. Podľa polície je Pelle popredným predstaviteľov jedného z najmocnejších klanov 'Ndranghety, ktoré sú prepojené s baštou tejto organizácie, kalábrijskom mestečku San Luca. 

Kalábrijská 'Ndrangheta patrí spolu so sicílskou Cosa Nostrou a neapolskou Camorrou k najdôležitejším organizovaným zločineckým skupinám v Taliansku a vybudovala si základne i v zahraničí; okrem iného pôsobí v Nemecku či USA. Podľa talianskych úradov je 'Ndrangheta momentálne najsilnejšou mafiou na svete, pričom v pašovaní kokaínu do Európy predstihla aj Cosa Nostru.


Galéria

Pelleho zadržali v dome

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: YouTube/Polizia di Stato;
VIDEO: YouTube/Polizia di Stato

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články