Škótsko trápia silné mrazy a sneženie: Platí najvyšší stupeň výstrahy, problémy v doprave | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Škótsko trápia silné mrazy a sneženie: Platí najvyšší stupeň výstrahy, problémy v doprave

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Andrew Milligan/PA via AP
28.02.2018 21:50

LONDÝN - Silné mrazy a sneženie spôsobili v stredu problémy v cestnej, železničnej a leteckej doprave v niektorých častiach Británie. Intenzívne sneženie meteorológovia tam predpovedajú aj v najbližších dňoch, informovala agentúra DPA.


Niektoré cesty v Škótsku a na východe Anglicka boli neprejazdné. Pre zlé počasie taktiež zrušili v krajine stovky vlakových spojení a museli zatvoriť stovky škôl. Na letisku v škótskom Glasgowe zrušili viac ako 100 letov, pričom personál letiska odstraňoval sneh z pristávacích a odletových dráh. Prevádzka londýnskeho medzinárodného letiska Heathrow bola narušená len miernym oneskorením letov. Opakovane však bolo prerušené vlakové spojenie medzi letiskom a Londýnom. 

Britská meteorologická služba vydala pre oblasť Škótska, ktorá sa tiahne od Glasgowa po Edinburgh, najvyšší - červený - stupeň výstrahy pred nepriaznivým počasím, ktorý bude v platnosti až do štvrtka rána. Celková výška snehovej pokrývky by v niektorých lokalitách mohla dosiahnuť až 40 centimetrov. 

Meteorológovia ďalej informovali, že niektoré obce môžu byť na niekoľko dní odrezané od sveta. Zároveň varovali, že môže dôjsť k "dlhším prerušeniam dodávok elektriny a ďalších služieb". Ojedinelé mrazivé počasie označované médiami ako "Beštia z východu" zasiahlo od utorka Britániu aj susedné Írsko. Očakáva sa, že tieto nepriaznivé podmienky potrvajú až do víkendu. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Andrew Milligan/PA via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články