Neuveriteľné! Dvaja väzni obedovali s pápežom Františkom: Využili nepozornosť dozorcov a ušli | Topky.sk

Pondelok, 16. júl 2018. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Neuveriteľné! Dvaja väzni obedovali s pápežom Františkom: Využili nepozornosť dozorcov a ušli

Pápež František
Pápež František, Zdroj: SITA/AP
11.10.2017 19:40

RÍM - Dvaja talianski väzni sú na úteku po tom, ako využili nepozornosť dozorcov počas obeda s pápežom Františkom v Bologni, ktorý sa uskutočnil začiatkom októbra. S odvolaním sa na talianske médiá o tom dnes informovala agentúra DPA.


Väzni na úteku patrili k skupine asi 20 väzňov z detenčného zariadenia Castelfranco Emilia, ktorí 1. októbra absolvovali obed s pápežom Františkom. Ten sa z iniciatívy pápeža konal v bazilike v Bologni, kam hlava katolíckej cirkvi zavítala v rámci pastoračnej cesty po dvoch diecézach severného Talianska. 

Počas obeda sa väzňom podarilo nepozorovane ujsť. Pravdivosť informácie talianskych médií dnes oficiálne potvrdila aj hovorkyňa arcidiecézy v Bologni. Obaja väzni, ktorí využili obed s pápežom na útek, si už odpykali vymerané tresty odňatia slobody. Stále však boli zadržiavaní v detenčnom zariadení, lebo prestavovali bližšie nešpecifikované "nebezpečenstvo pre spoločnosť". Dôvod ich odsúdenia nie je známy.  Pápež František pravidelne navštevuje bezdomovcov, utečencov a väzňov. Talianske ministerstvo spravodlivosti ani Vatikán sa k prípadu bezprostredne nevyjadrili. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články