Ďalší Zemanov medzinárodný škandál: VIDEO Vyžeňte ho, lebo ho zabijem! | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Ďalší Zemanov medzinárodný škandál: VIDEO Vyžeňte ho, lebo ho zabijem!

Miloš Zeman.
Miloš Zeman., Zdroj: FB
11.10.2017 17:45

ŠTRASBURG - Prítomnosť kameramana Českej televízie rozčúlila v utorok v Štrasburgu českého prezidenta Miloša Zemana natoľko, že mu pohrozil fyzickou likvidáciou. Informoval o tom dnes internetový server Novinky.cz.


Zeman, ktorý prechádzal cez foyer sídla Rady Európy, vyzval členov svojho sprievodu, aby kameramana vyhnali, inak ho zabije. Podľa hovorcu Hradu sa kameraman snažil pliesť Zemanovi do cesty a reakcia je preto adekvátna.

"Vyžeňte toho kameramana, lebo ho zabijem," je počuť zreteľne prezidentov hlas na zábere, ktorý na Facebooku zverejnili pracovníci programu Newsroom ČT24. Správu o Zemanovej návšteve a prejave pred Parlamentným zhromaždením Rady Európy pripravoval štáb reportéra Bohumila Vostala. Záber sa objavil aj v hlavnom spravodajskom programe ČT Události, ale bez zvukovej stopy.

Hovorca Hradu Jiří Ovčáček k prezidentovmu výroku uviedol, že sa kameraman "snažil úporne pliesť pánovi prezidentovi do cesty". Televízia podľa neho "už dlho lačne číha, či prezident, ktorý má neuropatiu, niekde pri chôdzi nezakopne".

Zeman sa podľa Noviniek.cz netají svojou zášťou k novinárom. Na stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Číne tento rok v máji napríklad "vtipkoval", že ich je veľa a mali by sa likvidovať. Putin na Zemanov pokus o humor pohotovo odpovedal, že nie je ich treba likvidovať, ale je možné ich obmedziť.


Galéria

Miloš Zeman. Miloš Zeman

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: FB/Newsroom ČT24,
VIDEO: FB/Newsroom ČT24

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články