Britský minister si je istý: Mayová bude premiérkou aj na konci roka | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Britský minister si je istý: Mayová bude premiérkou aj na konci roka

Philip Hammond
Philip Hammond
Zdroj: SITA
22.06.2017 11:05

LONDÝN - Theresa Mayová bude premiérkou Spojeného kráľovstva aj na konci tohto roka. Britský minister financií Philip Hammond to povedal dnes pre spravodajskú stanicu BBC.


Mayovej politickú budúcnosť spochybnili neúspešné predčasné voľby, v ktorej vládnuca Konzervatívna strana stratila väčšinu v parlamente a musí sa spoliehať na podporu severoírskej Demokratickej unionistickej strany (DUP), uviedla agentúra Reuters. Hammond na otázku BBC, či sa domnieva, že Mayová sa udrží na čele krajiny napriek predsedaniu v menšinovej vláde aj v roku 2018, odpovedal: "Áno."

"Pripomeniem vám, že pri zostavovaní koalície (s Liberálnymi demokratmi) v roku 2010 ľudia... tvrdili, že nevydrží do Vianoc. Ukázala sa ale ako mimoriadne odolná," povedal. Hammond zároveň v rozhovore pre stanicu Sky News pripustil, že v dôsledku rokovaní o tzv. brexite došlo k pozastaveniu veľkého objemu investícií. Tento stav potrvá, až pokým nebude jasný výsledok týchto rokovaní a ich dôsledky pre jednotlivé oblasti. "Čím skôr poskytneme podnikom toto uistenie, tým rýchlejšie získame späť ich investície," dodal Hammond.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články