FOTO V Ríme sa objavilo poburujúce graffiti: Pápež sa na ňom bozkáva s Trumpom | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

FOTO V Ríme sa objavilo poburujúce graffiti: Pápež sa na ňom bozkáva s Trumpom

Graffiti na ktorom sa pápež bozkáva s Trumpom
Graffiti na ktorom sa pápež bozkáva s Trumpom
Zdroj: SITA/AP
12.05.2017 07:10

RÍM - Graffiti zobrazujúce pápeža Františka ako sa bozkáva s diablom, nápadne pripomínajúcim amerického prezidenta Donalda Trumpa, sa včera objavilo v talianskej metropole Rím.


Pouličná maľba oboch mužov zachytila v životnej veľkosti a vo vášnivom objatí. Je umiestnená neďaleko mohutnej kruhovej stavby Anjelského hradu, ktorý je v pešej vzdialenosti od Baziliky svätého Petra. Podpísaný je na nej taliansky streetartový umelec Tvboy. Graffiti obsahuje tiež nápis "dobro odpúšťa zlu", uviedla agentúra DPA.

Trump navštívi Vatikán 24. mája počas svojej prvej zahraničnej cesty v pozícii šéfa Bieleho domu. Predtým sa zastaví v Saudskej Arábii a Izraeli.

Trumpova audiencia u pápeža by mohla byť pomerne zložitou schôdzkou, nakoľko obaja majú protichodné názory na množstvo tém. Nezhodnú sa napríklad v otázke klimatickej zmeny, či význame kapitalizmu.

Pápež zároveň Trumpa kritizoval za jeho postoj k migrantom a utečencom, jeho plán vybudovať na americko-mexických hraniciach bezpečnostný múr označil za "nekresťanský". Trump na kritiku reagoval na sociálnej sieti Twitter, kde pápežovo tvrdenie označil za "nehanebné".

Graffiti na ktorom sa
Zdroj: SITA/AP


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články