Nepríjemný obraz Slovenska v zahraničí: Skupina viacerých Slovákov páchala trestné činy | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Nepríjemný obraz Slovenska v zahraničí: Skupina viacerých Slovákov páchala trestné činy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.02.2017 19:15

VIEDEŇ - Viacerí slovenskí občania boli súčasťou skupiny, ktorú rakúska polícia viní zo spáchania 57 krádeží vlámaním v spolkových krajinách Viedeň, Dolné Rakúsko a Burgenland. Páchatelia sa od augusta do októbra 2016 vlámali do automobilov, bytov, domov, pivničných priestorov a garáží a spôsobili škody za asi 58.000 eur.


Bezpečnostné zložky sa na stopu páchateľov dostali vlani v októbri, keď sa dvojica občanov SR vo veku 34 a 32 rokov vlámala do obytného objektu v Neusiedli am See, po čom sa staršieho z dvojice podarilo zadržať. Ďalšieho člena skupiny, 37-ročného občana SR, zadržali v novembri.

Polícii sa podarilo ďalej vypátrať, že ďalšími predpokladanými členmi skupiny boli 27-ročný Švajčiar a zatiaľ neznáma občianka SR. Dvaja zadržaní Slováci sú podľa policajných zdrojov vo vyšetrovacej väzbe, švajčiarskeho občana stíhajú na slobode a na 32-ročného občana SR bol vydaný medzinárodný zatykač. Skupina pôsobila v okresoch Neusiedl am See, Bruck an der Leitha, Viedeň, Viedeň-vidiek a Mistelbach.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články