Rus Juri sekol s právom a odišiel z civilizácie: VIDEO Žiť sa dá aj inak, ukázal svoju pýchu | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Rus Juri sekol s právom a odišiel z civilizácie: VIDEO Žiť sa dá aj inak, ukázal svoju pýchu

Zdroj: Twitter/AJ+
04.02.2017 20:24

BRATISLAVA - Život, aký sa len tak nevidí. Rus Juri žil kedysi ako každý obyčajný človek. Do práce chodil každý deň. Obživu si zaobstarával ako právnik. No raz sa to všetko zmenilo. Povedal si dosť a od základov prekopal svoj život.


Pred piatimi rokmi to vzdal. Mal dosť civilizácie a tak odišiel žiť na samotu. Dnes žije približne 96 kilometrov od Moskvy. "Ahojte, volám sa Juri a som človek žijúci na planéte Zem," hovorí Juri na videu AJ+. Ako na videu tvrdí, narodil sa, študoval a pracoval...a zrazu "som toho mal dosť".

Rus Juri sekol s
Zdroj: Twitter/AJ+

Pozrite si krátky dokument o Jurim

Príbytok si urobil z hliny, slamy a dreva. Strechu si zateplil z voduvzdorných materiálov, aby mu nezatekalo, keď prší alebo sneží. Za najdôležitejšiu vec vo svojom skromnom príbytku považuje knižnicu. Tú s hrdosťou ukazoval štábu Aj+.

Rus Juri sekol s
Zdroj: Twitter/AJ+

Elektrinu si zabezpečuje pomocou solárnych panelov umiestnených na streche. Nahromadenú energiu uchováva v akumulátoroch. Zaujímavosťou je fakt, že aj keď pred civilizáciou unikol, vo svojej "diere" má počítač s pripojením na internet.

Rus Juri sekol s
Zdroj: Twitter/AJ+

Ako sám priznáva na videu, jednou z hlavných príčin, prečo opustil tradičný spôsob života, bola konformita. "Každý deň pracujete a robíte to isté, rozmýšľate iba nad zajtrajškom. Nemôžete si dovoliť ani jednu chybu, pretože potom sa už nebude dať napraviť. No tu tieto veci prestávajú dávať zmysel," tvrdí o svojej životnej filozofii Juri.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TMZFOTO a
VIDEO: Twitter/AJ+

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články