°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Obrovský objav v Nemecku: Kosti nájdené pod zámkom objasnili vraždu starú takmer 330 rokov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.08.2016 06:11

HANNOVER – Ľudské kosti, ktoré objavili pri renovačných prácach na zámku v Hannoveri 10. augusta a ktoré podrobili skúmaniu na miestnej Lekárskej vysokej škole, by mohli patriť grófovi Philippovi Christophovi von Königsmarckovi, ktorý v spomínanom nemeckom meste zmizol bez stopy v noci na 1. júla 1694.


Po viac ako 300 rokoch sa tieto telesné pozostatky našli v hĺbke asi osem metrov pod základmi objektu, uviedol dnes hovorca hannoverskej prokuratúry Thomas Klinge. Experti už nedokázali určiť presnú príčinu úmrtia zosnulého, pripomenula tlačová agentúra DPA.

Spomínaný gróf-dôstojník udržiaval milostný vzťah s princeznou, avšak Sophia Dorothea von Braunschweig und Lüneburg bola vydatá. Obaja síce plánovali spoločný útek, avšak došlo k prezradeniu milencov. Krátko na to gróf zmizol bez stopy. Ak porovnanie vzoriek DNA jeho ešte žijúcich potomkov potvrdí, že kosti skutočne patria nezvestnému, mohla by sa potvrdiť téza, že objav z podzemia súčasne znamenal i odhalenie vraždy spred viac ako troch storočí.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články