Piatok19. apríl 2024, meniny má Jela, zajtra Marcel

Obľúbený raj dovolenkárov ničia hororové plamene: VIDEO Museli evakuovať aj turistov!

Požiar na Madeire sa vymkol kontrole. Zobraziť galériu (4)
Požiar na Madeire sa vymkol kontrole. (Zdroj: SITA/AP)

LISABON – Ostrovný raj sa zmieta v plameňoch. Na území Portugalska vyčíňa asi 20 lesných požiarov, ktoré si už vyžiadali životy troch seniorov. Vyše 1000 miestnych a turistov museli evakuovať a okolo 300 ľuďom poskytnúť lekársku pomoc.

Lesné požiare na portugalskom ostrove Madeira si vyžiadali životy troch ľudí v seniorskom veku, informovala dnes agentúra AP. Predseda ostrovnej samosprávy Miguel Albuquerque informoval, že telá obetí našli dnes ráno v dvoch požiarom zničených domoch v metropole ostrova, meste Funchal. Ďalších viac ako 300 ľudí muselo vyhľadať lekárov po tom, ako sa nadýchali splodín horenia alebo utrpeli ľahšie popáleniny.

VIDEO Oslava narodenín sa zmenila na peklo: Vypukol požiar, 13 mŕtvych!

Lesné požiare, ktorých hasenie komplikujú horúčavy a silný vietor, si na Madeire vyžiadali evakuáciu vyše 1000 miestnych obyvateľov a turistov. Zhorel pri nich aj jeden z päťhviezdičkových hotelov. Celkovo na území Portugalska vyčíňa teraz asi 20 lesných požiarov. Portugalský premiér António Costa, ktorý kvôli tomu prerušil dovolenku, informoval, že na hasenie požiarov budú nasadené všetky dostupné prostriedky. Ako dodala agentúra EFE, Costa požiadal o pomoc už aj susedné Španielsko.

Obľúbený raj dovolenkárov ničia
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: SITA/AP)

Obľúbený raj dovolenkárov ničia
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: TASR/AP)

Obľúbený raj dovolenkárov ničia
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: TASR/AP)

Časť požiarov bola podľa portugalskej tlače založená úmyselne podpaľačmi-recidivistami. Ďalšie požiare v lesoch vzbĺkli od nedohasených cigaretových ohorkov. Polícia už v tejto súvislosti zadržala niekoľko podozrivých osôb. Do hasenia lesných požiarov v Portugalsku, ktoré vyčíňajú najmä v severnej časti krajiny, je zapojených niekoľko tisíc ľudí. 

Viac o téme: PožiarMadeira
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu