FOTO plné utrpenia: Príbuzní cestujúcich zo zmiznutého boeingu žiadajú pokračovať v pátraní | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

FOTO plné utrpenia: Príbuzní cestujúcich zo zmiznutého boeingu žiadajú pokračovať v pátraní

Príbuzní cestujúcich zo zmiznutého boeingu žiadajú pokračovať v pátraní
Príbuzní cestujúcich zo zmiznutého boeingu žiadajú pokračovať v pátraní
Zdroj: SITA
29.07.2016 09:35

PEKING - Pred budovou čínskeho ministerstva zahraničných vecí v Pekingu protestovali dnes približne dve desiatky príbuzných cestujúcich, ktorí sa nachádzali na palube nezvestného lietadla spoločnosti Malaysia Airlines linky MH370. Lietadlo s 239 osobami na palube zmizlo pred viac ako dvoma rokmi nad Indickým oceánom. Informovala o tom agentúra AP.


Protestujúci, ktorí sa zišli pred budovou ministerstva, požadovali pokračovanie v pátraní po nezvestnom stroji, ktoré má byť po dokončení prehľadávania vytýčenej oblasti prerušené. Ministrovi zahraničných vecí chceli odovzdať petíciu označujúcu rozhodnutie o prerušení pátrania za "nezodpovedné".

FOTO plné utrpenia: Príbuzní
Zdroj: SITA

Lietadlo  Boeing 777-200ER s 239 osobami na palube zmizlo počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu 8. marca 2014. Ide o jednu z najväčších leteckých záhad vôbec. Kus krídla - vztlakovú klapku - vyplavilo vlani v júli more na pobrežie francúzskeho ostrova Réunion.

FOTO plné utrpenia: Príbuzní
Zdroj: SITA

Vyšetrovatelia doteraz nepotvrdili po nezvestnom lietadle nijakú inú stopu. Podmorské pátranie v južnej časti Indického oceánu - najnákladnejšie v dejinách - neprinieslo doposiaľ nijaké výsledky. Preskúmalo sa 110.000 kilometrov štvorcových a zostáva ešte 10.000 kilometrov štvorcových vytýčeného morského dna. Akciu riadia malajzijské, austrálske a čínske úrady.


Galéria

Príbuzní cestujúcich zo zmiznutého

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články