Pekelné demonštrácie v Paríži: VIDEO Agresívne hordy napadli aj detskú nemocnicu! | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Pekelné demonštrácie v Paríži: VIDEO Agresívne hordy napadli aj detskú nemocnicu!

Nepokoje v uliciach Paríža
Nepokoje v uliciach Paríža
Zdroj: SITA
15.06.2016 09:27

PARÍŽ - Francúzska polícia v utorok zadržala 58 agresívnych účastníkov celoštátneho dňa protestov v Paríži. Pri potýčkach bolo zranených najmenej 27 policajtov a 11 demonštrantov, informovala dnes televízia i-Télé.


Od davu odborárov, ktorí sa v utorok popoludní zišli v Paríži na protest proti zmenám v zákonníku práce, sa krátko po začiatku akcie oddelila skupina vyše 300 osôb. Tie sa vydali na pochod inou trasou a počas neho podpálili tri autá, ničili mestský mobiliár, vyrabovali jednu samoobsluhu a rozbili sklené výplne viacerých obchodov, reštaurácií a barov.

Polícia bola nútená pri zásahu použiť slzotvorný plyn a vodné delá, spresnil na svojej webovej stránke denník Nouvelle République.Najväčšie pobúrenie spôsobilo rozbitie skiel na detskej nemocnici Necker. Ministerka zdravotníctva Marisol Tourainová informovala, že okná boli rozbité na operačných sálach, kde sa práve operovalo. Celú situáciu označila za šokujúcu.

Pekelné demonštrácie v Paríži:
Zdroj: SITA

Minister vnútra Bernard Cazeneuve uviedol, že konanie agresívnych demonštrantov je neprijateľné. Uviedol tiež, že nebude tolerovať násilie namierené voči policajtom. "V horde násilníckych demonštrantov sme počuli ľudí kričať 'Čo policajt, to guľka' alebo 'Policajti, Francúzsko vás nenávidí'," povedal Cazeneuve, podľa ktorého sú tieto vyhrážky obzvlášť poburujúce po pondelkovej vražde dvojice policajtov v Magnanville pri Paríži. Dodal, že dieťa zavraždeného páru je hospitalizované práve v nemocnici Necker. Vedenie nemocnice podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. 

Pekelné demonštrácie v Paríži:
Zdroj: SITA

Pravicoví politici výtržnosti tiež odsúdili, ale obvinili aj vládu, že proti násilníkom nezasahuje. Na demonštrácii v Paríži sa v utorok podľa organizátorov zúčastnilo 125.000 ľudí. Ministerstvo vnútra dnes informovalo, že podľa odhadov polície ulicami Paríža pochodovalo 75.000-80.000 ľudí. Na demonštráciách zvolaných v regiónoch sa zúčastnilo asi 50.000 ľudí. Polícia tam zadržala 15 osôb, spresnil hovorca rezortu Pierre-Henry Brandet.


Galéria

Nepokoje v uliciach Paríža

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA,
VIDEO: Youtube.com/Taranisnews

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články