°C

Piatok, 5. jún 2020. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

Sexuálne obťažovanie sa na berlínskom karnevale vymklo kontrole: Evidujú až sedem prípadov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: http://www.thinkstockphotos.com/
17.05.2016 18:15

BERLÍN - Najmenej sedem prípadov sexuálneho obťažovania registruje nemecká polícia po víkendovom Karnevale kultúr, ktorého dejiskom bol Berlín.


Polícii sa do dnešného dňa prihlásilo celkovo osem žien s tým, že sa počas podujatia stali obeťami sexuálnych deliktov zo strany skupín mladých mužov "južanského výzoru". Polícia v tejto súvislosti zadržala zatiaľ štyri osoby, 40-ročného Turka, ako aj dvoch 14-ročných a jedného 17-ročného mladíka. Ide o rodákov z Berlína, ktorí majú v dvoch prípadoch turecký a v jednom libanonský pôvod.

Kriminalisti vypátrali aj 12 podozrivých z novej trestnej činnosti, pri ktorej počas pouličnej zábavy, tanca dochádza k okradnutiu iných účastníkov. Na sedem z nich uvalili vyšetrovaciu väzbu. Podľa informácií denníka Der Tagesspiegel ide v tomto prípade o troch Tunisanov, dvoch Maročanov, jedného Líbyjčana a jedného Alžírčana. Všetci majú podľa doterajších poznatkov polície na rováši krádeže mobilných telefónov a finančnej hotovosti, nie však sexuálne obťažovanie.

Na Karnevale kultúr v Berlíne sa podľa policajných zdrojov zúčastnilo asi 650.000 ľudí. Počas podujatia nedošlo k väčšiemu narušeniu verejného poriadku, sprevádzala ho relatívne pokojná atmosféra. Multikultúrny festival, ktorého dejiskom je od roku 1996 štvrť Kreuzberg, obývaná hlavne prisťahovalcami, by mal vyjadrovať otvorenosť svetu, ako aj signalizovať idey akceptácie a tolerancie v Berlíne, v ktorom spolunažívajú ľudia reprezentujúci celkovo okolo 180 národností.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstockphotos.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články