Osobnosťou roka 2015 sa stáva...Angela Merkelová | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Osobnosťou roka 2015 sa stáva...Angela Merkelová

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Zdroj: Time
09.12.2015 15:21

NEW YORK - Nemecká kancelárka Angela Merkelová získala dnes prestížny titul Osobnosť roka udeľovaný americkým magazínom Time, ktorý vyzdvihol jej húževnatosť a vodcovstvo v rámci boja s migračnou krízou. Informovali o tom tlačové agentúry AP a Reuters.


Medzi ďalšími tohtoročnými finalistami ocenenia boli napríklad Donald Trump, celoamerické hnutie s názvom Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží) či výkonný riaditeľ spoločnosti Uber Travis Kalanick, doplnila AP. 

Významný americký magazín Time distribuovaný po celom svete volí každoročne osobnosť, ktorá najvýraznejšie ovplyvnila svetové dianie v uplynulých 12 mesiacoch, a to už od roku 1927. S výberom je spojené umiestnenie podobizne vybranej osobnosti na titulnej stránke nasledujúceho vydania časopisu. 

Vlani získali tento prestížny titul bojovníci proti ebole - lekári a ďalší zdravotníci pomáhajúci v ťažení proti epidémii tohto životunebezpečného ochorenia v západnej Afrike. Vlani vyhlásil magazín za Osobnosť roka pápeža Františka, v roku 2013 ocenenie dostal americký prezident Barack Obama. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Time

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články