Ďalší sexuálny škandál v katolíckej cirkvi: 35 rokov väzenia pre kňaza! | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Ďalší sexuálny škandál v katolíckej cirkvi: 35 rokov väzenia pre kňaza!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock
28.10.2015 06:47

LIMA - Peruánsky súd odsúdil v utorok na 35 rokov väzenia katolíckeho kňaza za opakované sexuálne násilie páchané na školákovi. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.


Súd dospel k záveru, že Waldir Perez využil svoje postavenie kňaza a kaplána na súkromnej škole v chudobnej štvrti na to, aby medzi júlom 2010 a aprílom 2012 zneužíval nemenovaného chlapca. Vo vyhlásení najvyššieho súdu v Peru sa ďalej uvádza, že jeho obeť mala v čase prvého sexuálneho útoku 10 rokov. 

Perez, ktorý sa k týmto činom priznal, musí okrem väzenia obeti vyplatiť odškodné vo výške približne 2200 eur. Vierohodnosť chlapcovho svedectva potvrdili lekárske a psychologické testy. 
Agentúra Reuters doplnila, že v Peru ide o jeden z mála prípadov, keď duchovného obvineného zo sexuálneho násilia aj skutočne odsúdili. 

Katolíckou cirkvou otriasali v uplynulom desaťročí prípady sexuálneho násilia, predovšetkým išlo o škandály v USA a v Európe. Aktuálne sa prípady takýchto typov obvinení voči predstaviteľom cirkvi začínajú objavovať aj v prevažne katolíckej Latinskej Amerike, kde je duchovenstvo omnoho aktívnejšie na školách. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články