Škandály vo Vatikáne a Ríme: Pápež František prosí o odpustenie | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Škandály vo Vatikáne a Ríme: Pápež František prosí o odpustenie

Pápež František
Pápež František
Zdroj: SITA
14.10.2015 14:12

VATIKÁN - Pápež František dnes požiadal v mene cirkvi o odpustenie za nedávne škandály, ktoré otriasli Rímom a Vatikánom. Neuviedol pritom, na ktoré konkrétne prípady sa mala jeho žiadosť vyslovená spontánne na začiatku dnešnej generálnej audiencie pred desaťtisícmi ľudí na Námestí svätého Petra vzťahovať.


 František si za svoje slová od zhromaždených veriacich vyslúžil obrovský potlesk, informovali tlačové agentúry AP a Reuters.

Vatikán sa v uplynulých týždňoch musel vyrovnať s viacerými problémami: v predvečer významného stretnutia (biskupskej synody) o rodine vystúpil vatikánsky hodnostár a poľský katolícky kňaz Krysztof Olaf Charasma (43) s priznaním, že je gej a už roky žije s mužom. Potom odstúpil starosta Ríma Ignazio Marino kvôli finančnému škandálu a kritike cirkvi. A nedávno prenikol na verejnosť list obsahujúci vážne obavy približne desiatich kardinálov zo spôsobu, akým je riadená synoda biskupov, ktorá je poradným orgánom pápeža.

František vyhlásil: "Ešte pred začatím katechézy chcem v mene cirkvi poprosiť o odpustenie za škandály, ktoré nedávno postihli Rím a Vatikán. Prosím o odpustenie."


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články