°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Britský dokument rozpútal vášne: Ukázal aj rodinu zo Slovenska, kráľovsky žijúcu iba z dávok!

Katarína Cisarová a Ion Lazar spokojne využívajú sociálne dávky vo veľkorysej Veľkej Británii
Katarína Cisarová a Ion Lazar spokojne využívajú sociálne dávky vo veľkorysej Veľkej Británii
Zdroj: channel 5
16.07.2014 10:31

ROTHERHAM - Katarína Cisarová (43) sa stala jednou z ústredných postáv dokumentu britskej televíznej stanice Channel 5. So svojimi 11 deťmi a 11 vnúčatami býva už sedem rokov v Rotherhame neďaleko Sheffieldu. Žije so svojim nezamestnaným manželom Petrom, s ktorým má štyri najmladšie deti, všetky sú už tínedžermi. Z čoho žijú?


Podľa britského denníka Express od štátu dostávajú sociálnu podporu vo výške 430 libier na týždeň, v prepočte necelých 540 eur. Katarína pracuje len občas. „Je to úžasné. Veľká rodina Slovákov! Máme tu dobrý život. Máme tu všetko, čo chceme,“ hovorí spokojná Katarína.

Jej manžel Peter kedysi mal zamestnanie na trvalý pracovný pomer, no už dva roky je nezamestnaný. Tvrdí, že sa už na Slovensko nikdy nevráti, v Británii má totiž všetko – dom, zdravotnú starostlivosť, neplatenú školu pre deti a výhody.

Katarína Cisarová a jej
Zdroj: YouTube

Podobný prípad je aj Ion Lazar (36), imigrant z Rumunska, ktorý do Anglicka pricestoval pred šiestimi mesiacmi. Veľkú Britániu opisuje naozaj krásnymi slovami: „Dala mi domov zadarmo. Dala mi peniaze za nič. Dala mi všetko. Je to krajina s veľa peniazmi.“ Okrem poberania sociálnych dávok zbiera po uliciach kovový šrot.

Jeho plány šokovali poctivo pracujúcich Britov: „Potrebujem možno 40-tisíc libier (okolo 50-tisíc eur) pre svoju rodinu a myslím, že ich dokážem získať v priebehu roka, možno dvoch.“ To všetko, samozrejme, z lásky k rodine: „Chcem postaviť pekný dom s tromi izbami, kúpeľňou, chladničkou, plazmovou televíziou... Moja rodina je pre mňa veľmi dôležitá a ja ju milujem. Urobím pre nich všetko.“

Katarína Cisarová a Ion
Zdroj: channel 5

Pred kamerou bez problémov priznal, ako sa „živí“ teraz: „Keď nemám jedlo, idem a ukradnem ho.“ Jeho žena Maria a tri deti ostali v Rumunsku, on žije v Londýne so sestrou, jej manželom a dvomi susedmi. Chystá sa za ním jeho 15-ročná dcéra Alina, ktorá sa nedávno vydala a čaká svoje prvé dieťa.


Galéria

Katarína Cisarová a Ion Katarína Cisarová a jej Katarína Cisarová a Ion Katarína Cisarová a Ion

Nástroje k článkuZDROJ: bap
FOTO: Channel 5

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články