Šialenec sa vrhol na cestujúcich s nožom: Šesť zranených, jeden bojuje o život | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Šialenec sa vrhol na cestujúcich s nožom: Šesť zranených, jeden bojuje o život

Útok na vlakovej stanici v čínskom meste Kuang-čou si vyžiadala najmenej šesť zranených
Útok na vlakovej stanici v čínskom meste Kuang-čou si vyžiadala najmenej šesť zranených
Zdroj: YouTube
06.05.2014 15:28

PEKING - Najmenej šesť zranených si vyžiadal dnešný incident na vlakovej stanici v čínskom meste Kuang-čou. Muž vyzbrojený nožom tam napadol a poranil náhodných cestujúcich, z ktorých sa jeden nachádza v ohrození života. Polícia útočníka postrelila a zadržala, píše agentúra AP.


Motív jeho konania nebol bezprostredne známy. Osoba, ktorá sa nachádza v kritickom stave, utrpela zranenia hlavy a krku, kým ostatných zasiahol útočník do horných končatín. Všetky obete okrem páchateľa hospitalizovali. Prvotné správy, ktoré priniesol miestny denník, hovorili o štyroch páchateľoch.

Za uplynulé dva mesiace ide už o tretí prípad útoku na občanov na čínskych železničných staniciach, a to napriek zvýšenej miere bezpečnosti, ktorú úrady nariadili celonárodne po dvojici útokov vykonaných podľa vyšetrovateľov extrémistami z ďalekého západu krajiny, tvrdia miestne policajné zdroje.

Minulý týždeň sa v regióne Sin-ťiang odohral samovražedný bombový útok moslimských radikálov z etnika turkických Ujgurov dlhodobo bojujúcich proti ústrednej vláde v Pekingu. Pri útoku zahynuli traja ľudia a 79 utrpelo zranenia. Prezident Si Ťin-pching následne nariadil protiteroristické opatrenia.

V marci pätica ujgurských páchateľov nožmi zaútočila na ľudí na železničnej stanici v meste Kchun-ming, pričom pripravili o život 29 z nich. Štyroch útočníkov polícia pri zákroku zastrelila. Úrady páchateľov označili za mentálne narušených.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Youtube,
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články