Brutálny útok tínedžera (16): Študent sa nožom pustil do spolužiakov, 21 ich zranil! | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Brutálny útok tínedžera (16): Študent sa nožom pustil do spolužiakov, 21 ich zranil!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: www.sundayworld.com
10.04.2014 07:56

MURRYSVILLE – Americká polícia identifikovala a obžalovala 16-ročného študenta, ktorý na strednej škole v štáte Pensylvánia v stredu pri útoku nožmi zranil 21 spolužiakov a školského strážcu.


 Úrady oznámili, že zadržaným páchateľom je študent druhého ročníka Alex Hribal. Pri predvedení pred okresného sudcu obvinili ako dospelého zo štyroch pokusov o zabitie a 21 bodov ublíženia na zdraví s priťažujúcimi okolnosťami. Umiestnili ho do väzby bez možnosti kaucie, informovala agentúra AP. K útoku došlo krátko po začatí vyučovania na strednej škole v meste Murrysville východne od Pittsburghu. Útočník sa podľa svedkov zakrádal chodbami do tried s dvoma nožmi v rukách, bez slov a s "prázdnym výrazom" v tvári, pričom rýchlo bodal a rezal svoje obete.

Zranenými sú prevažne ďalší študenti vo veku 14 až 17 rokov, ako aj 60-ročný strážca. Viacerí utrpeli podľa zdravotníkov život ohrozujúce zranenia a večer miestneho času boli niektorí stále v kritickom stave. Školu evakuovali, keď jeden zo študentov aktivoval požiarny poplach. Útok trval približne päť minút, pokým páchateľa premohol nepremohol zástupca riaditeľa. Pri panike, ktorá vypukla, sa zranili ďalší dvaja ľudia.

Možné motívy útočníka zatiaľ nie sú známe, podľa prokurátora sa však po zadržaní vyjadril v zmysle, že chce zomrieť. Spolužiak Hribala opísal ako tichého chlapca, ktorý si veci nechával pre seba, uviedla agentúra Reuters. Škola bude uzavretá najbližšie dva až tri dni, pokým v nej polícia vykoná vyšetrovanie.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: sundayworld

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články