Štvrtok, 13. máj 2021. Meniny má Servác, zajtra Bonifác.

Vo viac ako 110 mestách sveta sa konali masové vankúšové bitky

Vo viac ako 110 mestách sveta sa v sobotu konali masové vankúšové bitky
Vo viac ako 110 mestách sveta sa v sobotu konali masové vankúšové bitky
Zdroj: SITA
06.04.2014 07:13

LONDÝN - Vo viac ako 110 mestách sveta sa v sobotu odohrali hromadné vankúšové bitky, ktorými si nadšenci - väčšinou mladí - pripomínajú World Pillow Fight Day a jeho cieľ: šíriť medzi ľuďmi dobrú náladu.


Milovníci tohto druhu zábavy sa včera, oblečení do pyžám i oblekov, zišli v Londýne, kde sa bojovalo na Trafalgarskom námestí, New Yorku, či Paríži, Bostone a Washingtone, ale aj v Casablance či Singapure.

      
Ako je zvykom, na internete sa opäť objavili základné pravidlá pre vankúšový boj: pri rozmachu treba byť opatrný, lebo naraz môže vankúše hádzať veľa ľudí; uprednostniť mäkký penový vankúš, bez náplne z peria, aby po akcii zostalo na ulici menej neporiadku; neútočiť na ľudí bez vankúšov a s fotoaparátmi; zložiť si okuliare; vankúše po boji odložiť do boxov na darovanie alebo zobrať domov; pyžamo je vítané.  
      
Vankúšová vojna nemá žiadne časové obmedzenie, bojuje sa dovtedy, kým je chuť a kým to jej účastníkov baví. Kto toho má už plné zuby, môže si oddýchnuť, a ak chce, pridá sa neskôr, píše sa v pravidlách.
      
Súčasťou vankúšovej bitky je aj upratanie "bojiska", na ktoré organizátori prostredníctvom internetu zháňali dobrovoľníkov.

Galéria

Vo viac ako 110 Vo viac ako 110 Vo viac ako 110 Vo viac ako 110 Vo viac ako 110 Vo viac ako 110 Vo viac ako 110 Vo viac ako 110

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články