°C

Pondelok, 21. september 2020. Meniny má Matúš, zajtra Móric.

Ďalšia obeť potopenej Concordie: Nečakaná smrť potápača

Vrak lode Costa Concordia sa podarilo narovnať
Vrak lode Costa Concordia sa podarilo narovnať
Zdroj: SITA
02.02.2014 08:42

GIGLIO – Potápač včera zahynul počas prác na vraku výletnej lode Costa Concordia v Taliansku. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


 Konzorcium firiem Titan Micoperi, ktoré spoločne pripravujú vrak lode na odtiahnutie z pobrežia talianskeho ostrova Giglio, uviedlo vo vyhlásení, že španielsky potápač prišiel o život počas prác pod vodou okolo miesta, kde vrak spočíva.  Vo vyhlásení konzorcia, ktoré priniesla talianska tlačová agentúra ANSA, sa tiež uvádzalo, že prebieha vyšetrovanie príčiny úmrtia.

Posádky záchranárov pripevňujú obrovské nádrže k bokom lode Costa Concordia, aby ju zdvihli k morského dna a nadnášali na morskej hladine, potom bude možné loď odtiahnuť do prístavu na definitívne rozmontovanie. Podľa stanoveného časového plánu majú plavidlo odtiahnuť z pobrežia Giglia v júni. Výletná loď narazila 13. januára 2012 pri riskantnom manévri do skál pri toskánskom ostrove Giglio a prevrátila sa na bok. Pri nešťastí zahynulo 32 pasažierov a posádka. Loď vlani na jeseň počas náročnej a nákladnej technickej operácie postavili z boku do vzpriamenej polohy, čo bola prípravná fáza na odtiahnutie lode.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články