Štedrý starosta New Yorku: Mestu venoval 650 miliónov z vlastného vrecka | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Štedrý starosta New Yorku: Mestu venoval 650 miliónov z vlastného vrecka

Michael Bloomberg
Michael Bloomberg
Zdroj: SITA
30.12.2013 14:01

NEW YORK - Odchádzajúci newyorský starosta a miliardár Michael Bloomberg minul na toto veľkomesto počas svojich troch za sebou nasledujúcich funkčných období 650 miliónov dolárov z vlastného vrecka. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP s odvolaním sa na denník New York Times.


Na základe štúdia verejných dokumentov, dobročinných databáz a iných záznamov denník pripúšťa, že daná suma môže byť v skutočnosti ešte oveľa vyššia. 

Bloomberg počas 12 rokov na čele metropoly minul približne 62.400 dolárov na týždenné čistenie dvoch obrovských rybníkov so slanou vodou v radničnom komplexe New York City Hall.
Prostredníctvom benefičných zbierok sa mu podarilo získať 23 miliónov dolárov. 

Múzeu Metropolitan Museum of Art venoval 30 miliónov, divadlo Queens Theatre in the Park každoročne podporil sumou 100.000 dolárov. 

Okrem iných aktivít štedro prispieval aj na propagáciu zákona obmedzujúceho držanie strelných zbraní. Na vytvorenie sociálneho programu pre znevýhodnených černochov a Latinoameričanov vypísal 30-miliónový šek. 

Bloomberg, majetok ktorého magazín Forbes odhaduje na 27 miliárd dolárov, bral ako starosta New Yorku v rokoch 2002-13 symbolický plat jeden dolár ročne. Jeho mandát sa skončí v utorok o polnoci.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články