Venezuelu postihol elektrický výpadok: 70 percent krajiny v tme! | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Venezuelu postihol elektrický výpadok: 70 percent krajiny v tme!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.12.2013 10:29

CARACAS - Caracas a ďalšie mestá vo Venezuele sa v pondelok večer nakrátko ponorili do tmy po tom, ako veľkú časť krajiny postihol elektrický výpadok.


Prerušenie dodávok nastalo vo chvíli, keď rozhlas a televízia vysielali príhovor prezidenta Nicolása Madura, ktorý podobné incidenty označuje za sabotáže zo strany opozície. Ľavicový líder vystúpil päť dní pred komunálnymi voľbami v krajine a najnovší výpadok označil za dielo "fašistickej pravice".

Podľa ministra energetiky Jesseho Chacóna sa bez elektriny ocitli hlavné mesto a okolie ako i viaceré štáty v strednej a západnej časti Venezuely. Doplnil, že udalosť prešetrujú, miesto vzniku je však rovnaké ako v septembri, keď prerušenie dodávok postihlo 70 percent krajiny a trvalo najmenej tri hodiny.

"Pre dnešný výpadok neexistuje žiadny dôvod. Všetci Venezuelčania sú tak trochu prekvapení," povedal Maduro, pre ktorého sú nedeľňajšie voľby skúškou popularity. Problémy v zásobovaní elektrinou sú však v posledných rokoch vo Venezuele bežné, a to i napriek tomu, že krajina je jedným z najväčších svetových producentov ropy. Maduro stavajúci na odkaze svojho zosnulého predchodcu Huga Cháveza ešte v apríli vyhlásil v elektrárenskom sektore stav núdze.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články