NSA sledovala extrémistov, aby odhalila koľko porna pozerajú | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

NSA sledovala extrémistov, aby odhalila koľko porna pozerajú

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
28.11.2013 07:06

WASHINGTON - Spojené štáty vykonávali špionáž zameranú na odhalenie návykov radikálnych islamistov pri sledovaní pornografických stránok s cieľom v budúcnosti ich zdiskreditovať. Vyplýva to z informácií, ktoré na základe odtajnených spravodajských dokumentov bývalého spolupracovníka americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) zverejnil server Huffington Post.


NSA podľa nich využila sledovanie elektronickej komunikácie s cieľom získať zahanbujúce informácie o sexuálnych návykoch najmenej dvoch údajných islamistických extrémistov, ktorých činnosť na internete agenti zhodnotili ako "promiskuitnú", čo by mohlo v budúcnosti oslabiť ich autoritu u ich priaznivcov.

NSA konštatovala, že sledovaním môže získať podklady na oslabenie autority moslimských lídrov usilujúcich sa získať pre radikálny islam nasledovateľov.

Ďalšie slabosti, na ktoré podľa dokumentov získaných serverom Huffington Post chce NSA upozorniť, je napríklad zneužívanie darov islamistickými lídrami na osobné účely namiesto náboženských potrieb.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články