°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Venezuelský prezident obviňuje: Opozícia kradne elektrinu

Nicolas Maduro
Nicolas Maduro
Zdroj: SITA
04.09.2013 15:02

CARACAS - Venezuelský prezident Nicolas Maduro v utorok obvinil tamojšiu pravicovú opozíciu zo "sabotáže" v podobe narušenia dodávok elektriny, čo na mnohých miestach krajiny vrátane Caracasu spôsobilo chaos.


Podľa jeho príspevku na internetovej sieti Twitter "všetko naznačuje tomu, že krajina pravica uskutočnila svoj plán elektrického puču proti národu". Ľavicový líder zároveň vyjadril presvedčenie, že Venezuelčania ju dokážu "poraziť svojou ostražitosťou a aktívnosťou". Maduro tiež informoval o posilnení vojenských hliadok dovtedy, kým sa zásobovanie elektrinou nevráti do normálu.

Utorňajšie výpadky prúdu podľa vládnych údajov postihli mestá v približne polovici z 23 venezuelských štátov. V samotnom Caracase vznikol dopravný chaos, keďže prestalo fungovať metro a semafory. Tisíce obyvateľov sa tak museli presúvať po meste pešo. Venezuelské orgány uviedli, že došlo k poškodeniu dvoch elektrických vedení v stredozápadnej časti krajiny, zatiaľ čo súvislosť s tvrdeniami Madura je zatiaľ nejasná. Dodávky elektriny sú pritom v krajine dlhodobo problematické a samotná vláda už dávnejšie vyhlásila v sektore stav núdze.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články