Nad južné Čechy dorazili silné búrky z Rakúska, hasiči evakuovali tábor | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Nad južné Čechy dorazili silné búrky z Rakúska, hasiči evakuovali tábor

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
08.08.2013 09:05

PRAHA - Veľmi silné búrky dorazili v stredu večer z Rakúska cez Šumavu do južných Čiech. Sprevádzalo ich množstvo bleskov, nárazový vietor a miestami prívalové zrážky. Pršalo však pomerne málo.


Hasiči mali najviac práce v okresoch Český Krumlov a Prachatice, kde evakuovali detský tábor, hasili stromy zapálené bleskom a odstraňovali spadnuté kmene. Informoval o tom dnes spravodajský portál iDNES.cz.

      
Hasiči v súvislosti s búrkou zasahovali približne na 80 výjazdoch, uviedla hovorkyňa juhočeských hasičov.
      
Pri Soumarskom Moste záchranári evakuovali tábor s 30 deťmi a desiatimi dospelými, premiestnili ich do základnej školy v neďalekom meste Volary. Hasiči sa museli k táboru prerezať cez popadané stromy. Druhý letný tábor v blízkosti Soumarského Mosta nakoniec nebol evakuovaný.
      
V dôsledku búrok bola prerušená aj premávka na približne piatich železničných tratiach - niekde spadli stromy, inde bolo prerušené trakčné vedenie.
      
Búrky prichádzajúce z Rakúska sa presúvali stredom južných Čiech. Sprevádzal ich silný vietor, ktorý dosahoval v nárazoch rýchlosť takmer 90 kilometrov za hodinu.
      
Českí meteorológovia varujú pred búrkami aj dnes - mali by prísť popoludní a večer. Očakávajú sa zrážky, ojedinele až prívalové okolo 40 milimetrov, alebo krúpy. Vietor v búrkach dosiahne v nárazoch rýchlosť až 90 kilometrov za hodinu.
      
Silné búrky od nedele 4. augusta zasiahli územie Česka opakovane. Po nedeľných búrkach, ktoré napáchali veľké škody, nasledovali ďalšie v noci na stredu, pripomenul web iDNES.cz.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články