Neuveriteľné: Kenský právnik napadol ukrižovanie Krista ako nezákonné! | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Neuveriteľné: Kenský právnik napadol ukrižovanie Krista ako nezákonné!

Zdroj: SITA
01.08.2013 18:00

BRATISLAVA - Kenský právnik Dola Indidis poslal na Medzinárodný súdny dvor v Haagu kurióznu žalobu. Napadol ukrižovanie Ježiša Nazaretského. Podľa neho bolo nezákonné, keďže sa odohralo v rozpore s vtedajším právom.


Advokát podal žalobu proti štátom Taliansko a Izrael, ale in memoriam žaluje aj Pontia Piláta, kráľa Herodesa a rímskeho cisára Tiberia. Všetci majú byť vinní zo zmanipulovania súdneho procesu, ktorého výsledkom bol rozsudok smrti ukrižovaním. Obžalovaným bol Ježiš Nazaretský, zvaný aj Kristus.

Podľa Indidisa je dôkazom o nezákonnosti procesu Biblia. Ako píšu Novinky.cz, pre advokáta to nie je prvý pokus právne napadnúť rozsudok smrti nad Kristom. Podobnú žalobu už podal na súde v kenskej metropole Nairobi. Tam však súd skonštatoval, že vo veci nemá žiadnu právomoc.

Ukrižovanie Krista sa odohralo neďaleko Jeruzalema, ktorý je dnes jedným z predmetov izraelsko-arabského sporu, nachádza sa na aktuálnom území Izraela. V Kristovej ére mala však nad územím kontrolu Rímska ríša, ktorá tam delegovala miestodržiteľa Pontia Piláta. Indidis sa zjavne domnieva, že súčasné Taliansko môže brať ako právneho nástupcu Rímskej ríše.


Nástroje k článkuZDROJ: Ho
FOTO: Archív

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články