Feministky oslavujú odchod pápeža: Polonahé sa otrčili v katedrále a dali mu "pa pa"! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Feministky oslavujú odchod pápeža: Polonahé sa otrčili v katedrále a dali mu "pa pa"!

Zdroj: SITA
12.02.2013 16:35

PARÍŽ - Osem feministiek z hnutia Femen sa dnes v parížskej katedrále Notre-Dame vyzlieklo do pol tela. Týmto spôsobom vraj "oslávili" odchod pápeža Benedikta XVI. Cez nahé prsia a chrbát si ženy podľa miestnych médií napísali heslá ako "Nechceme homofóba", "Kríza viery" alebo "Pa pa Benedikt" a kričali "Nechceme pápeža".


Ženy vstúpili ráno do Notre-Dame s davom turistov. Mali na sebe dlhé kabáty, ktoré náhle vyzliekli pri troch nových zvonoch, ktoré boli pred zavesením položené v chrámovej lodi. Drevenými palicami tĺkli do zvonov a súdili pápeža, ktorý je podľa nich nepriateľský voči homosexuálom.

Feministky oslavujú odchod pápeža:
Zdroj: SITA

Návštevníci slávnej katedrály vyjadrovali svoje pohoršenie. "Tu je to posvätné, nemáte sa tu čo vyzliekať donaha," povedala im podľa agentúry AFP napríklad jedna francúzska turistka.

Bezpečnostná služba katedrály po niekoľkých minútach feministky odviedla pred historickú cirkevnú budovu, kde ženy ešte chvíľu volali heslá ako "Odíď homofób" či "Veríme v gayov".

Hnutie Femen je známe svojimi protestnými akciami "hore bez" od roku 2010 hlavne v Rusku, Ukrajine, Británii a Taliansku. Vlani v septembri vytvorilo hnutie v Paríži svoje prvé výcvikové stredisko k "novému feminizmu".

Feministky oslavujú odchod pápeža:
Zdroj: SITA

Feministky oslavujú odchod pápeža:
Zdroj: SITA


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články