Maďarský politik sa nebojí vyjadriť: Rómovia sú zvieratá a aj sa tak správajú! | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Maďarský politik sa nebojí vyjadriť: Rómovia sú zvieratá a aj sa tak správajú!

Zsolt Bayer
Zsolt Bayer
Zdroj: Facebook.com
08.01.2013 16:08

BUDAPEŠŤ - Maďarská opozičná Demokratická koalícia vyzvala v utorok vládnu stranu Fidesz, aby zrušila členstvo spoluzakladateľovi strany Zsoltovi Bayerovi za jeho protirómske poznámky a prokuratúru vyzvala, aby v tejto veci odštartovala vyšetrovanie.


Bayer, novinár a blízky priateľ premiéra Viktora Orbána, vo svojom článku prirovnal Rómov k "zvieratám, ktoré nie sú schopné žiť medzi ľuďmi", pričom týmito slovami reagoval na silvestrovskú masovú bitku a pobodanie za účasti Rómov v obci neďaleko Budapešti. Jeho vyjadrenia ostro odsúdila nielen opozícia, ale aj jeho strana Fidesz, nijako ho však zatiaľ nepotrestala. Vicepremiér Tibor Navrácsics vyhlásil, že vo vládnej strane "nie je miesto pre niekoho, kto označí skupinu ľudí za zvieratá". Bayerov článok podľa neho "uráža demokratické princípy Fideszu". Študenti plánujú uskutočniť v utorok demonštráciu pred pravicovým denníkom Magyar Hírlap, v ktorom článok publikoval.

"Väčšina Rómov nie je schopná spolunažívania a nemôže žiť medzi ľuďmi. Sú to zvieratá a správajú sa ako zvieratá. Nemali by sme ich tolerovať a chápať, ale potlačiť. Takéto zvieratá by nemali existovať," napísal Bayer, ktorý mal aj v minulosti silné antisemitské a protirómske vyjadrenia. Minulý rok organizoval masové demonštrácie na podporu Orbána a jeho vlády.


Galéria

Zsolt Bayer Zsolt Bayer

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Facebook

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články