Hague: Pakistanka Malala (14) je inšpiráciou pre všetkých mladých ľudí | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Hague: Pakistanka Malala (14) je inšpiráciou pre všetkých mladých ľudí

Malala Jusafzajov
Malala Jusafzajov
Zdroj: TASR
15.10.2012 16:31

LUXEMBURG- Postrelená pakistanská školáčka Malala Jusafzajová je príkladom hodným nasledovania pre všetkých mladých ľudí na svete, uviedol dnes na stretnutí šéfov diplomacie EÚ v Luxembursku britský minister zahraničných vecí William Hague.


Mladú, 14-ročnú Pakistanku postrelil bojovník moslimského hnutia Taliban, pretože povzbudzovala miestne dievčatá, aby sa vzdelávali. Útok vyvolal pobúrenie doma aj v zahraničí. Zranená Malala bude potrebovať predĺženú starostlivosť, aby sa mohla fyzicky aj psychicky plne zotaviť. Liečbe sa podrobí v anglickom Birminghame.

Hague v tejto súvislosti spresnil, že v Británii bude mať Malala prístup k vysoko špecializovanej lekárskej starostlivosti a dodal, že jej osobná odvaha by mala byť inšpiráciou pre všetkých mladých ľudí. "Ona je inšpirujúcim príkladom pre všetkých mladých ľudí. Išlo o zbabelý útok na ňu a jej spolužiačky, ktorý bol trestom pre jej kampaň za prístup dievčat k lepšiemu vzdelaniu," uviedol Hague v Luxemburgu.

Podľa slov šéfa britskej diplomacie Spojené kráľovstvo bude stáť verne pri občanoch Pakistanu, ktorí bojujú proti terorizmu a bude podporovať snahy smerujúce k tomu, aby všetci mladí ľudia mali rovnaký prístup k vzdelaniu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články