Ďalší potravinársky megaškandál v Poľsku: Rakovinotvorné vajcia! | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Ďalší potravinársky megaškandál v Poľsku: Rakovinotvorné vajcia!

Poľsko čelí ďalšiemu škandálu
Poľsko čelí ďalšiemu škandálu
07.03.2012 17:20

VARŠAVA – Po škandále s cestárskou soľou zasiahla Poľsko ešte väčšia potravinárska kauza. Portál wiadomosci informoval o razii proti firme, ktorá mala predávať potraviny obsahujúce rakovinotvorné látky.


Desiatky policajných jednotiek prehľadávajú potravinárske sklady po celom Poľsku. Hľadajú aj dokumenty súvisiace s výrobou a predajom sušených vajec. Tie sa ako múčka zo sušených vajec používajú v pekárenskom a cukrárenskom priemysle pri výrobe cestovín, pečiva, sušienok, keksov, zákuskov, v potravinárskom priemysle na výrobu polievok, majonéz, dressingov, pudingov, vysoko energetických nápojov pre športovcov a v mäsiarskom priemysle pri výrobe mäsových výrobkov a konzerv, paštét a plniek.


Pritom tieto vajcia obsahovali falošné, v skutočnosti len stopové množstvá vajec a veľkým množstvom sušenej rybacej múčky s prídavkom vápnika a kurkumy. Navyše je podozrenie, že tieto vajcia sú vysoko karcinogénne. Polícia už zatkla v meste Kalisz 56-ročného šéfa spoločnosti, obvinili ho z organizovania trestnej činnosti.


Nástroje k článkuZDROJ: vrr
FOTO: archív

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články