°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Neobvyklá októbrová búrka: Napadlo až 30 cm snehu!

Búrka zanechala až 30 centimetrov snehu
Búrka zanechala až 30 centimetrov snehu
Zdroj: SITA
30.10.2011 08:45

BOSTON - Neobvyklá októbrová snehová búrka vyčíňala v sobotu na husto obývanom východnom pobreží USA. V štátoch New York, Pensylvánia, Maryland či Massachusetts zanechala až do 30 centimetrov snehu. V dôsledku nepriaznivého počasia prišli o život najmenej traja ľudia.


Výpadky elektriny postihli viac ako dva milióny domácností a firiem. Najmenej 1000 letov museli zrušiť. Najviac postihnuté boli letiská vo Filadelfii, New Yorku a New Jersey.

      
Skorý a prudký príchod zimy dva dni pred sviatkom Halloween znamená prekonanie viacerých rekordov. Podľa denníka The New York Times je to iba tretíkrát od roku 1876, čo v New Yorku padal sneh v októbri. V meste panujú teploty tesne nad nulou.
      
V Pensylvánii nevydržal nápor snehu strom, ktorý spadol na dom a zabil 84-ročného muža driemajúceho v kresle. Ďalší človek zahynul v Connecticute pri dopravnej nehode na šmykľavej vozovke. V štáte Massachusetts zabilo 20-ročného muža elektrické vedenie, ktoré spadlo v dôsledku silného vetra a ťažkého snehu.
      
Sneh a chlad otestoval odhodlanie účastníkov protestu Obsaďte Wall Street, ktorí demonštrujú proti ekonomickej nerovnosti. V silnom vetre sa ukryli v snehom pokrytých stanoch v parku vo finančnej štvrti Manhattanu, kde toto hnutie prvýkrát rozložilo svoj tábor pred šiestimi týždňami. Odvtedy sa podobné akcie konajú v mestských parkoch po celých Spojených štátoch. V sobotu polícia zatkla desiatky demonštrantov v Denveri a v Nashville.


Galéria

Búrka zanechala až 30 Neobvyklá októbrová snehová búrka Neobvyklá októbrová snehová búrka Neobvyklá októbrová snehová búrka Neobvyklá októbrová snehová búrka

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA;
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články