Nedeľa, 1. august 2021. Meniny má Božidara, zajtra Gustáv.

Akákoľvek komunikácia s Alenou Zsuzsovou skončila okolo roku 2013, tvrdí Kollár

Boris Kollár
Boris Kollár
Zdroj: Topky/Maarty
23.01.2020 14:34

BRATISLAVA - Akákoľvek komunikácia s obžalovanou Alenou Zs. skončila okolo roku 2013. Uviedol to predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. Zdôraznil, že v tom čase bol súkromnou osobou a nepôsobil v politike.


Kollár tým reagoval na výpoveď z prípravného konania Aleny Zs., ktorá sa na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku čítala v stredu. Alena Zs. je obžalovaná v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Obžalovaná vo výpovedi uviedla, že v minulosti cez mobilný telefón komunikovala s opozičným politikom Borisom Kollárom, predsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS), exministrom obrany Martinom Glváčom (Smer-SD) a s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom (SaS).

Akákoľvek komunikácia s Alenou
Zdroj: Topky/Peter Korček

Kollár potvrdil, že Alena Zs. mu napísala v roku 2010. „Kontaktovala sa na mňa, komunikácia prebehla v zmysle, že mi chcela sprostredkovane ponúknuť predaj pozemkov a ornej pôdy. K uvedenému obchodu neprišlo, v tom čase si povedala, že to ponúkne Marianovi K. (podnikateľ, ktorý čelí obžalobe z objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, pozn.)," objasnil predseda hnutia Sme rodina.

Doplnil, že obžalovaná sa mu v tom čase zdôverila so svojou zlou finančnou situáciou a s tým, že má nejaký problém s autom. Kollár jej na opravu auta pomohol sumou približne 500 až 700 eur. „Akákoľvek komunikácia skončila okolo roku 2013. Upozorňujem, bol som súkromná osoba, nebol som v politike. Od tohto dátumu som s ňou nebol v absolútne žiadnom kontakte a ako politik už vôbec nie,“ prízvukoval Kollár.


Galéria

Boris Kollár

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články